NAS desktop

NAS TS-351-2G 3 bay NAS, IntelCelJ180

Darmowa wysyłka
NAS TS-351-2G 3 bay NAS, IntelCelJ180
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 721,58 PLN 1 399,66 PLN netto
Producent: QNAP
Indeks producenta: TS-351-2G
Status: Dostępny - magazyn - odbiór lub wysyłka w ciągu 24 godzin
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis
Gwarancja: 24 msc.
Opis:

Ekonomiczny, 3-wnękowy serwer RAID 5 NAS z dwoma gniazdami na dyski M.2 SSD (PCIe Gen2 x1), łączący w sobie funkcję centrum multimediów i wydajne przechowywanie danych z automatycznym poziomowaniem.

30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która zwiększa bezpieczeństwo danych i wydajność systemu przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-351 nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o minimalnej możliwej liczbie dysków, ale jest też wyposażony w gniazda dysków SSD M.2 i funkcję automatycznego warstwowania pamięci masowej w celu uzyskania optymalnej wydajności systemu. Serwer TS-351 może również pełnić rolę domowego centrum rozrywki do transmisji strumieniowych oraz udostępniania zdjęć, muzyki i filmów w każdym zakątku domu, a nawet poza nim. Dzięki minimalistycznemu wzornictwu serwer TS-351 wpasowuje się idealnie w przestrzeń domową jako centrum cyfrowej rozrywki.

Model TS-351 zaprojektowano z myślą o środowiskach domowych i małych biurach, więc pozwala on wygodnie zarządzać plikami i cieszyć się rozrywką multimedialną przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony danych. Serwer wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J1800 2,41 GHz (z przyspieszeniem do 2,58 GHz), 2 GB lub 4 GB pamięci DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz wnęki dysków 3,5 cala SATA 3 Gb/s i 6 Gb/s. Obsługa 256-bitowego szyfrowania AES folderów udostępnionych i całych woluminów pozwala chronić poufne dane firmy przechowywane na serwerze NAS przy utrzymaniu wysokiej wydajności systemu.

Model TS-351 wyróżnia się eleganckim wyglądem połączonym z nowoczesną konstrukcją zapewniającą wydajny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką wydajność pracy nawet pod dużym obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

Serwer TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD i jest wyposażony w dwa gniazda M.2 do instalacji sprzedawanych osobno dysków SSD M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe formatu 2280, które pozwalają wymiernie przyspieszyć obsługę aplikacji intensywnie korzystających z operacji we/wy. Co więcej, zastosowana w modelu TS-351 technologia automatycznego warstwowania Qtier pozwala na bieżąco i nieprzerwanie optymalizować wydajność pamięci masowej obejmującej dyski SSD M.2, dyski SSD 2,5 cala i dyski twarde o dużej pojemności. W nowej wersji Qtier 2.0 wprowadzono inteligentne wykrywanie operacji we/wy przy użyciu przestrzeni rezerwowanej w warstwie pamięci masowej SSD, pełniącej funkcję dodatkowego bufora. Umożliwia to sprawne obsługiwanie nagłych skoków operacji we/wy, a tym samym maksymalne wykorzystywanie zalet dysków SSD.

Aplikacja QNAP Hybrid Backup Sync pozwala scentralizować zadania tworzenia, odtwarzania i synchronizowania kopii zapasowych oraz łatwo przesyłać dane z serwera TS-351 na serwery zdalne, pamięci masowe USB (z funkcją szybkiego kopiowania) lub inny serwer QNAP NAS, jak również do usług chmurowych. Dzięki aplikacji Qsync można też w każdej chwili uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS z komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych powiązanych z serwerem TS-351. Na serwerze TS-351 można również w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows i Mac, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine.

Migawki ułatwiają zapewnienie ochrony danych, ponieważ zapisują pełny stan systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP stosowane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-351 z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 256 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.


Procesor:

Dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J1800 o taktowaniu 2,41 GHz (zwiększanym do 2,58 GHz)


Pozostałe parametry dysku:
  • 2 gniazda M.2 2280 NVMe 500 MB/s
  • 3 dyski 3,5-calowe

Zasilanie:

Zasilacz 65 W, 100240 V


Akcesoria w zestawie:
  • TS-351
  • Kabel Ethernet
  • Kabek zasilający
  • Zasilacz AC: PWR-ADAPTER-65W-A01
  • Montaż M.2 SSD Heatsink x 2
  • Przewodnik użytkownika (QIG)

Wymiary:

142 × 150 × 260,1 mm


Parametry
Podstawowe
Liczba wentylatorów:1
Liczba obsadzonych gniazd pamięci:1
Liczba wolnych gniazd pamięci:1
Poziomy RAID :15JBOD
Interfejs sieciowy:1 x 10/100/1000 Mbit/s
Gniazda we/wy:1 x 3,5 mm minijack1 x HDMI1 x RJ-45 LAN1 x USB 3.02 x USB 2.0
Waga:1.64
Wbudowana pamięć RAM:2
Liczba wszystkich gniazd pamięci:2
Format szerokości dysku:2,5 (SFF)3,5 (LFF)M.2 2280
Maks. liczba dysków:5
Wbudowana pamięć flash:512
Maks. wielkość pamięci:8
Wentylator:9 cm
Architektura sieci (switche):GigabitEthernet
Typ dysku:HDDSSD
Interfejs dysku:SATA
Rodzaj pamięci:SODIMM DDR3L (Low Voltage)
Obsługa hot-swap dysków:Tak
Obudowa serw.:Tower
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy